ღამბაშიძის #3, თბილისი 0179, საქართველო
ჩვენი მიზანია, გაგაცნოთ, როგორ ვამუშავებთ და ვიყენებთ თქვენს პერსონალურ მონაცემებს. წინამდებარე დოკუმენტში განვმარტავთ პრინციპებს, რომლითაც ვხელმძღვანელობთ თქვენი პერსონალური მონაცემების დამუშავებისას,  ასევე საკითხებს, თუ როგორ გიცავთ კანონი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.
ჩვენი დაპირება პერსონალური მონაცემების დაცვის შესახებ
ჩვენ, გპირდებით, რომ:
• დავიცავთ თქვენი მონაცემების კონფიდენციალობას;
• არ გამოვიყენებთ თქვენს მონაცემებს უკანონოდ;
• თქვენი მოთხოვნის შესაბამისად, მოგაწვდით სრულ და დეტალურ ინფორმაციას თქვენი პერსონალური მონაცემების დამუშავებასთან დაკავშირებით.
ვინ ვართ ჩვენ
შპს „თბილისის გეშტალტ ინსტიტუტი” საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად რეგისტრირებული კომპანია, რომელიც შეიძლება მოქმედებდეს, როგორც მონაცემთა დამმუშავებელი.
საიდენტიფიკაციო კოდი: 400252944
იურიდიული მისამართი: საქართველო, თბილისი, ვასილ კაკაბაძის ქ. #7
მეტი ინფორმაცია ჩვენს შესახებ იხილეთ ვებ გვერდზე: https://tbilisigestalt.ge/
როგორ გიცავთ კანონი
ჩვენს დაპირებასთან ერთად თქვენს დაცულობას უზრუნველყოფს საქართველოს კანონმდებლობა. კანონმდებლობის თანახმად, თქვენ უფლება გაქვთ, მოგვთხოვოთ ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ როგორ ვიყენებთ თქვენს პერსონალურ მონაცემებს.
თქვენი მოთხოვნის შესაბამისად, ვალდებული ვიქნებით, მოგაწოდოთ აღნიშნული ინფორმაცია. ჩვენ უფლება გვაქვს, გამოვიყენოთ თქვენი პერსონალური მონაცემები მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ არსებობს კონკრეტული სახელშეკრულებო ან/და კანონისმიერი  საფუძველი.
ჩვენ გვაქვს თქვენი მონაცემების გამოყენების სამართლებრივი საფუძველი, რაც ასევე მოიცავს საქმიან ურთიერთობასთან დაკავშირებულ  ან/და კომერციულ მიზნებს. მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენს მიერ თქვენი მონაცემების დამუშავება არ არის თქვენთვის ზიანის მომტანი. ამასთან,  არასრულწლოვნის პერსონალური მონაცემების დამუშავება მხოლოდ საქართველოს კანონმდებლობისა და არასრულწლოვნის საუკეთესო ინტერესების გათვალისწინებით არის შესაძლებელი.
ქვემოთ წარმოდგენილია თქვენი მონაცემების დამუშავების მიზანი:
პერსონალური მონაცემების ტიპები-საკონტაქტო ინფორმაცია, სოციო-დემოგრაფიული, სახელშეკრულებო, ლოკაციასთან დაკავშირებული, ღია წვდომის მონაცემები და საჯარო ჩანაწერები, სოციალურ ურთიერთობებთან დაკავშირებული, დოკუმენტური, საკომუნიკაციო.
რისთვის ვიყენებთ თქვენს პერსონალურ მონაცემებს-თქვენთან ურთიერთობისთვის, მომსახურების მისაწოდებლად, ჩვენი ბიზნესის ეფექტიანად და მართებულად წარსამართად, ხელშეკრულებით ნაკისრი უფლებების და ვალდებულებების განსახორციელებლად.
წყაროები, საიდანაც მოვიპოვებთ პერსონალურ მონაცემებს
თქვენს შესახებ პერსონალური ინფორმაციის მოპოვება შეგვიძლია ჩვენთვის თქვენ მიერ მოწოდებული და ქვემოთ ჩამოთვლილი წყაროებიდან. თქვენგან მონაცემებს ვიღებთ შემდეგ შემთხვევებში:
• როდესაც რეგისტრირდებით ჩვენი სერვისების მირების მიზნით;
• როდესაც იყენებთ ჩვენს მომსახურებებს;
• როდესაც გვესაუბრებით ტელეფონით ან ვხვდებით პირისპირ სერვისების მიწოდების ფარგლებში;
• იყენებთ ჩვენს საიტს;
• გვიგზავნით წერილებს ფოსტით ან ელ. ფოსტით;
• სარგებლობთ ჩვენი ან ჩვენთან დაკავშირებული მომსახურებით.
„მზა ჩანაწერები“ (Cookies)
ჩვენი საიტის მომხმარებელთა ქცევის მონიტორინგს ვახორციელებთ ე.წ. „მზა ჩანაწერების“ (cookies-ის) საშუალებით იმისათვის, რომ ვიზიტორებს გავუადვილოთ საიტით სარგებლობა და გავაუმჯობესოთ მისი ხარისხი.
„მზა ჩანაწერები“ მცირე ზომის ფაილებია, რომლებიც საიტზე ვიზიტისას ინახება მომხმარებლის კომპიუტერში, პლანშეტში ან მობილურ მოწყობილობაში. ისინი რჩება თქვენს მოწყობილობაში და საიტს  უბრუნდება, როცა კვლავ ეწვევით იმავე მისამართს.
თქვენი უფლებები
თქვენ შეგიძლიათ, მიიღოთ თქვენს შესახებ შემდეგი ინფორმაცია:
• რა მონაცემებს ვამუშავებთ თქვენს შესახებ;
• რა არის თქვენი მონაცემების დამუშავების მიზანი;
• რა არის თქვენი მონაცემების დამუშავების სამართლებრივი საფუძველი;
• როგორ მუშავდებოდა თქვენი მონაცემები;
• ვისთვის მოხდა თქვენი მონაცემების გაზიარება;
• მონაცემთა გაცემის საფუძველი და მიზანი.
თქვენ შეგიძლიათ მოითხოვოთ, იმ მონაცემების ასლი, რომელსაც ვამუშავებთ.
თქვენ გაქვთ კანონიერი უფლება, მოითხოვოთ თქვენი მონაცემის ცვლილება, განახლება, დამატება, დაბლოკვა, წაშლა ან განადგურება, თუ ის არის არასრული, არაზუსტი, მოძველებული ან უკანონო გზით მოპოვებული. ჩვენ ვმოქმედებთ საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, რამაც შესაძლოა არ მოგვცეს უფლება დაუყოვნებლივ წავშალოთ თქვენი პირადი მონაცემები. ასეთი ვალდებულებები შესაძლოა გამომდინარეობდეს მოქმედი, მათ შორის, მომხმარებელთა დაცვის კანონმდებლობებიდან.
თქვენი პერსონალური მონაცემების დამუშავება ხდება საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.
მესამე პირისგან მიღებული ინფორმაცია
ჩვენ გვაქვს უფლება, თქვენი მონაცემები გამოვითხოვოთ და მივიღოთ მესამე პირებისგან. ინფორმაციის გამოთხოვა ხდება პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ საქართველოს კანონის შესაბამისად და, საჭიროების შემთხვევაში, თქვენი წინასწარი თანხმობის საფუძველზე.
ვის ვუზიარებთ თქვენს პერსონალურ მონაცემებს
თქვენი პერსონალური მონაცემების გაზიარება შეიძლება დაგვჭირდეს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევებში ან ორგანიზაციებთან, რომლებმაც თქვენს მიერ შერჩეული პროდუქტი, თუ მომსახურება უნდა მოგვაწოდონ.
როცა ჩვენი ჩვეული საქმიანობის ფარგლებში ვიყენებთ მესამე მხარეების, სხვა პროვაიდერის მომსახურებას, შესაძლებელია, დაგვჭირდეს მისთვის თქვენი პერსონალური მონაცემების გაზიარება კონკრეტული დავალებების შესასრულებლად. მომსახურების მომწოდებელ მესამე პირებთან თანამშრომლობის მაგალითებია:
• ვებინსტრუმენტების ან/და აპლიკაციების დიზაინი, მიმდინარე საექსპლუატაციო მომსახურება;
• IT სერვისის პროვაიდერები, რომლებსაც შეუძლიათ უზრუნველყონ აპლიკაციის ან ინფრასტრუქტურის(მაგ., „cloud“) სერვისები
• იურიდიული, აუდიტორული და სხვა პროფესიული მომსახურება, რომლებსაც გვაწვდიან იურისტები, ნოტარიუსები, მინდობილი პირები, აუდიტორული კომპანიები და სხვ.;
• თაღლითობის და სხვა სახის დანაშაულისა თუ გადაცდომის გამოვლენა, მოკვლევა და პრევენცია, რასაც ახორციელებენ სპეციალიზებული კომპანიები;
ჩვენ შესაძლოა გავაზიარით თქვენი მონაცემები მესამე მხარესთან, თუმცა, ამ შეთხვევაში ხსენებული მხარე სავალდებულო წესით წინასწარ აიღებს თქვენი მონაცემების უსაფრთხოების და კონფიდენციალურობის დაცვის ვალდებულებას
ნებისმიერ შემთხვევაში, როცა თქვენს მონაცემებს მესამე მხარეებს ვუზიარებთ, ყველა ზომას ვიღებთ, რომ მათი დაცულობა უზრუნველვყოთ.
რამდენ ხანს ვინახავთ თქვენს პერსონალურ მონაცემებს
თქვენს პირად მონაცემებს ვინახავთ თქვენი მომსახურების მთელი პერიოდის განმავლობაში; აგრეთვე, მომსახურების დასრულების შემდეგ კანონმდებლობით დადგენილი ვადით:
• კითხვებსა და საჩივრებზე პასუხის გასაცემად
• რათა დავასაბუთოთ, რომ სამართლიანად გექცევით;
• განვახორციელოთ საქმისწარმოება ჩვენთვის დაწესებული რეგულაციების მიხედვით.
როგორ გამოითხოვოთ თქვენი თანხმობა
თანხმობის გამოთხოვა შესაძლებელია ნებისმიერ დროს, თუ ეს არ ეწინააღმდეგება კანონის მოთხოვნებს.
დაგვიკავშირდით, თუ ამგვარ გადაწყვეტილებას მიიღებთ.
გამოთხოვის უფლებით სარგებლობა  მაშინ არის შესაძლებელი (ან რელევანტური), როდესაც მონაცემთა დამუშავების საფუძველი არის თქვენი თანხმობა.
თანხმობის გამოთხოვის შემთხვევაში ჩვენ შესაძლოა ვერ შევძლოთ თქვენთვის სრულყოფილი მომსახურების გაწევა.
პერსონალურ მონაცემთა დაცვის პოლიტიკის დოკუმენტის ცვლილება
პერსონალურ მონაცემთა დაცვის პოლიტიკის დოკუმენტი შეიძლება შეიცვალოს საკანონმდებლო ან/და ჩვენი პერსონალურ მონაცემთა დამუშავების წესის ცვლილების შესაბამისად. წინამდებარე ვერსია შექმნილია 2025 წლის 28 მარტს.
როგორ დაგვიკავშირდეთ
თუ გექნებათ კითხვები პერსონალურ მონაცემთა დაცვისა და მათი დამუშავების შესახებ, ან ჩვენს საერთო უფლებებთან და მოვალეობებთან დაკავშირებით, შეგიძლიათ დარეკოთ: ტელ: +995 555330177

How we use your personal data
Our goal is to inform you about how we process and use your personal data. In this document, we explain the principles that guide us when processing your personal data, as well as how the law protects you in accordance with Georgian legislation.
Our promise to protect personal data
We promise to:
- Protect the confidentiality of your data;
- Not use your data unlawfully;
- Upon your request, provide you with full and detailed information regarding the processing of your personal data.
Who we are
LTD “Tbilisi Gestalt Institute” is a company registered in accordance with Georgian legislation, which may act as a data processor.
Identification code: 400252944
Legal address: #7 Vasil Kakabadze str. Tbilisi, Georgia
For more information about us, visit our website: https://tbilisigestalt.ge/
How the law protects you
In addition to our promise, your protection is ensured by Georgian legislation. According to the legislation, you have the right to request information about how we use your personal data.
In accordance with your request, we will be obliged to provide you with this information. We have the right to use your personal data only if there is a specific contractual and/or legal basis.
We have a legal basis for using your data, which also includes business-related and/or commercial purposes. It is important that our processing of your data does not cause you harm. In addition, the processing of personal data of a minor is possible only in accordance with Georgian legislation and in the best interests of the minor.
Below is the purpose of processing your data:
Types of personal data -contact information, socio-demographic, contractual, location-related, open access data and public records, social relations-related, documentary, communication.
What we use your personal data for -to communicate with you, to provide services, to conduct our business effectively and fairly, to implement our rights and obligations under the contract.
Sources from which we obtain personal data
We may obtain personal information about you from the sources you provide to us and listed below. We collect data from you in the following cases:
- When you register to use our services;
- When you use our services;
- When you speak to us by phone or meet face-to-face as part of the provision of services;
- Use our website;
- Send us letters by post or email;
- Use our or our related services.
Cookies
We monitor the behavior of users of our website using so-called “cookies” in order to make it easier for visitors to use the website and improve its quality.
“Cookies” are small files that are stored on the user’s computer, tablet or mobile device when visiting the website. They remain on your device and are returned to the site when you visit the same address again.
Your rights
You can obtain the following information about you:
- What data we process about you;
- What is the purpose of processing your data;
- What is the legal basis for processing your data;
- How your data was processed;
- With whom your data was shared;
- The basis and purpose of the data provision.
You can request a copy of the data we process.
You have the legal right to request the modification, updating, addition, blocking, delet or destruction of your data if it is incomplete, inaccurate, outdated or obtained illegally. We act in accordance with the legislation of Georgia, which may not entitle us to immediately delete your personal data. Such obligations may arise from applicable laws, including consumer protection laws.
Your personal data is processed in accordance with the legislation of Georgia.
Information received from third parties
We have the right to request and receive your data from third parties. Information is requested in accordance with the Georgian Law on Personal Data Protection and, if necessary, based on your prior consent.
Who do we share your personal data with?
We may need to share your personal data in cases provided for by Georgian legislation or with organizations that need to provide us with the product or service you have selected.
When we use the services of third parties, other providers, within the scope of our usual activities, we may need to share your personal data with them to perform specific tasks. Examples of cooperation with third-party service providers are:
- Design of web tools and/or applications, ongoing maintenance services;
- IT service providers who can provide application or infrastructure (e.g., “cloud”) services;
- Legal, audit and other professional services provided to us by lawyers, notaries, trustees, audit companies, etc.;
- Detection, investigation and prevention of fraud and other types of crime or misconduct, which are carried out by specialized companies;
We may share your data with a third party, however, in this case, the third party will be obliged to protect the security and confidentiality of your data in advance.
In any case, when we share your data with third parties, we take all measures to ensure their security.
How long do we keep your personal data
We keep your personal data for the entire period of your service; and also for the period established by law after the end of the service:
- To respond to questions and complaints;
- To prove that we are treating you fairly;
- To carry out the proceedings in accordance with the regulations imposed on us.
How to withdraw your consent
You may withdraw your consent at any time, unless it is contrary to the requirements of the law.
Contact us if you decide to do so.
The right to withdraw is possible (or relevant) when the basis for data processing is your consent.
If you withdraw your consent, we may not be able to provide you with the full service you are seeking.
Changes to the Personal Data Protection Policy Document
The Personal Data Protection Policy Document may be changed in accordance with changes in legislation and/or our personal data processing practices. This version was created on March 28, 2025.
How to contact us
If you have any questions about the protection of personal data and its processing, or about our general rights and obligations, you can call: Tel: +995 555330177